AKTUALITY

Nutriční poradny dočasně uzavřeny

24.11.2021

Z důvodu epidemické situace jsou naše nutriční poradny od 29. 11. 2021 minimálně do konce roku 2021 bohužel uzavřeny. Omlouváme se a děkujeme za pochopení
číst dále »

Nová rozvozová trasa

07.11.2021

Rozšiřujeme oblasti rozvozu, nově vozíme: Břeclav , Mikulov , Hrušovany nad Jeviškou , Hevlín , Hrádek , Hodonice , Znojmo a blízké okolí.
číst dále »

28.10. bude naše zákaznická linka od 15 hodin nedostupná

27.10.2021

Z technických důvodů se nám bohužel nedovoláte, ani nedopíšete. E-mailové zprávy a objednávky budeme vyřizovat opět od pátku 29. 10.
číst dále »

další aktuality »

Právě se nacházíte: Úvodní strana / Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Nejste si jistí, zda je pro Vás krabičková dieta to pravé? 

Pročtěte si odpovědi na nejčastější dotazy zákazníků. Nenašli jste odpověď? Napište nám e-mail nebo zavolejte na +420 517 070 333. Odpovědět na vaše dotazy je nám potěšením!

Pro přehlednost jsme dotazy rozdělili:
Dotazy na jídelníček, složení jídel

Kdo sestavuje Váš jídelníček?

Jídelníček je sestaven nutriční specialistkou Mgr. Kateřinou Šimkovou (Masarykova univerzita, lékařská fakulta, obor výživa člověka). Prohlédněte si diplomy.

Je krabičkové stravování určeno pouze pro redukci hmotnosti?

Ne. Zdravé stravování připravuje mimo speciálních redukčních programů i vyvážený jídelníček na dlouhodobé stravování pro všechny, kteří se chtějí stravovat zdravě a pestře, a nemají čas nebo nechtějí vařit. V nabídce máme také programy pro vegany, kojící maminky nebo osoby s laktózovou intolerancí. V neposlední řadě mohou krabičkové stravování využít lidé, kteří aktuálně pracují z domova, nechtějí, nebo nemohou z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 opustit domov. Zajišťujeme přípravu a rozvoz jídel také pro seniory i celé rodiny. Prohlédněte si přehled všech dostupných programůPřehled rozvozových tras prostřednictvím zadání PSČ zjistíte zde.

Opravdu pokrývá Váš jídelníček veškeré nutriční potřeby? Nemusím užívat další vitamíny/minerály/potravinové doplňky?

Jídla jsou sestavena tak, aby pokryla energetickou potřebu člověka dle zvoleného programu. Skladba jídel je rozložena, aby byl jídelníček pestrý a zároveň vyvážený (bílkoviny, sacharidy, tuky atd.). Doporučujeme jíst ke krabičkám až 400g čerstvé zeleniny. Další doplňky stravy nejsou pro zdravého člověka zapotřebí. Pokud máte specifické dietetické požadavky například z důvodu Vašeho zdravotního stavu, vždy je konzultujte s Vaším lékařem.

Nejsem si jistý, že budu schopný jíst jen „zdravé a dietní“ potraviny, mám svoje oblíbená jídla!

Naši zákazníci se již přesvědčili, že jíst zdravě neznamená jen konzumovat naklíčené zrní a ovesné vločky. Vyvážená strava může být současně pestrá a chutná! Navštivte fotogalerii a jídelníček - zjistíte před objednávkou, jaká jídla můžete očekávat.

Dietám nevěřím – mám obavy z jo-jo efektu, hrozí při konzumaci krabiček?

Jo-jo efekt nastává, pokud hladovíte. U krabičkové diety netrpíte hladem, ale jíte přiměřenou a vhodnou stravu po celý den. Důležité je také zvolit správný dietní program, naši pracovníci Vám s výběrem pomůžou!

Doporučujeme přistupovat k Vašemu hubnutí aktivně – v průběhu odběru krabiček věnujte pozornost velikosti porcí a složení jídel. Při konzumaci našich krabiček získáte vhodné dietetické návyky a pokud se rozhodnete s odběrem diety skončit, je snazší ve správném režimu setrvat.

Jak často se jídla opakují?

Snažíme se, aby se jídla opakoval co nejméně v průběhu roku, případně vytváříme variace na jídla, která měla nejvíce pozitivních ohlasů.

Jakým způsobem probíhá příprava?

Pro přípravu používáme konvektomaty (šetrné vaření s párou) nebo pánve s minimem olivového oleje. Nepoužíváme koření a vývary s glutamátem, minimalizujeme přidávání soli a tuků.
Jídla se šokově chladí (z 90°C na 2°C za méně než hodinu) a hermeticky balí do plastové krabičky.

Receptury a technologické postupy si připravujeme sami.

Jsou Vaše jídla čerstvá? Jak dlouho dopředu vaříte?

Příprava jídel probíhá přibližně 1 den dopředu (tzn. v neděli na pondělí, ve středu na čtvrtek atd.). Ve stejný den Vám jídlo dovezeme!

Jaké používáte suroviny?

V naprosté většině případů používáme čerstvé suroviny. Pouze výjimečně používáme mražené (například u mořských ryb, které u nás nejsou jinak k dostání).

Příklady používaných surovin:

Losos aljašský  čerstvý
Ryby treska nebo mahi mahi mražené
Hovězí zadní kýta mladý býk čerstvé
Kuřecí prsa a stehna čerstvá
Kaše z brambor a jiné zeleniny čerstvá (nikdy instantní)
Pomazánky - vyrábíme si sami  z čerstvých surovin
Šunkys minimálním podílem 80% masa   


Nabízíte jídelníček pro různé typy alergií (ořechy, laktóza)?

Nabízíme jídelníček LAKTO MINUS, se sníženým obsahem laktózy. Je vhodný, pokud máte intoleranci na laktózu nebo se z jakéhokoliv důvodu vyhýbáte mléčným výrobkům. Tento jídelníček není vhodný pro alergiky! Jídelníček pro osoby trpící alergií na ořechy nenabízíme, ale v určitých případech a nižších stupních alergie je možné Vaše potřeby vyřešit úpravou jídelníčku – podívejte se do odpovědi na příslušnou otázku níže.
V každém případě konzultujte jídelníček s Vaším ošetřujícím lékařem.

Nabízíte jídelníček pro diabetiky?

Ano a pro diabetiky je naše dieta velmi vhodná! Pokud trpíte diabetes, je pro Vás vyvážená a pravidelná strava důležitá a vede ke zlepšení zdravotního stavu. Pro objednání diabetického jídelníčku stačí tuto skutečnost uvést do objednávkového formuláře nebo našim pracovníkům při telefonické objednávce. Nahradíme cukr, med a jiné nevhodné potraviny náhradními sladidly nebo vhodnými potravinami. Každopádně doporučujeme jídelníček konzultovat s Vaším lékařem.


Nabízíte speciální dietu pro nemocné s různými zažívacími obtížemi?

Bohužel ne. V určitých případech je možné Vaše potřeby kompenzovat úpravou jídelníčku. Možné úpravy najdete v následující odpovědi. Pokud máte zdravotní omezení, konzultujte vždy Vašeho lékaře.

Nejím některé potraviny, dokážete mi upravit jídelníček dle mých požadavků?

Ano, úpravy jsou možné, v některých případech to ale může být na úkor pestrosti jídelníčku.

Jakým způsobem Vám můžeme jídelníček upravit:

Maso / ryby / mořské plody (1 druh masa - vepřové/hovězí a rybu současně).
Specifikujete, který druh masa nebo ryby si nepřejete dostávat a jako náhradu dostanete od nás jiné jídlo (např. 2x oběd, nebo 2x přílohu). Ryby a mořské plody můžeme z jídelníčku vyloučit také všechny naráz.

Zelenina (maximálně 2 druhy zeleniny současně).
Specifikujete, kterou zeleninu si nepřejete dostávat. Tento druh/druhy Vám nahradíme jinou zeleninou.

Přílohy (maximálně 1 druh přílohy)
Přílohu, kterou si nepřejete dostávat, Vám nahradíme jinou.

Ovoce (maximálně 2 druhy současně)
Za vyloučené ovoce Vám dáme jiný druh ovoce nebo adekvátní náhradu (například tyčinku apod.)

Ořechy (plošně všechny ořechy, nelze vyloučit 1 druh ořechů)
Jídlo s ořechy jako složkou receptu Vám nahradíme jiným jídlem nebo jídlem bez ořechů.
Pozor! Používáme standardní suroviny a i v jídle bez ořechů v receptu mohou být stopové prvky arašídů a podobně. Pokud máte vysokou alergii, nedoporučujeme jídla vůbec.

Mléčné výrobky (jogurtový/mléčný nápoj)
Pokud je jogurt/mléko v jídle jako součást receptu, v takovém případě bohužel nejsme schopni řešit jako výjimku. U mléčných výrobků, které jsou jako příloha/svačinka (kefíry, jogurtový/mléčný nápoj apod.) rádi nahradíme jiným výrobkem.

Kombinace výjimek
Jsme schopni pro Vás připravit i jídelníček respektující i určité kombinace výše uvedených výjimek. V takovém případě záleží na individuální kombinaci a množství, aby výjimky zásadně neovlivňovaly skladbu jídla.

Na programy DETOX, SALÁT + a doplňkový sortiment – polévky, smoothie, fresh a přílohové misky – nelze nastavit výjimky. Na program PRO ZDRAVÍ + je možné zadat pouze výjimky na ryby a mořské plody.


Sůl

Některá naše jídla se vám můžou zdát méně dochucená. Většina lidí je zvyklá na slanější chutě a to zejména proto, že v průmyslově vyráběných potravinách je příliš vysoký obsah soli. Snažíme se používat méně soli. Doporučený příjem soli je 5 g denně, ovšem dospělý člověk v ČR spotřebuje obvykle až 15 gramů soli (trojnásobek doporučené spotřeby). Pro představu – 1 kávová lžička obsahuje cca 8 gramů soli.

Pokud si tedy hotové jídlo dosolíte, chuť se zvýrazní, z výše uvedených důvodů to ale nedoporučujeme.

Dotazy na rozvoz, distribuci

Jakým způsobem je jídlo uchováno během rozvozu?

Lokální rozvoz probíhá v termoboxech s vloženými chladícími médii. Balíčky s jídly jsou v igelitové tašce. Na tašce je štítek o jaký program a kombinaci (případně výjimku) se jedná.

Kolik stojí rozvoz?

Cena za rozvoz je zahrnutá v ceně jídel (platíte pouze cenu dle našeho ceníku, nic navíc).

V kolik hodin mi jídlo dovezete? Mohu si vybrat konkrétní čas doručení?

Jídla rozvážíme podle rozvozového plánu (pro každý okruh může být jiný časový plán – kontaktujte operátorku zákaznického centra pro informace. Náš rozvozce vás bude kontaktovat a sdělí vám přibližný čas závozu. 

Konkrétní (a stálý) čas doručení bohužel nastavit nelze (ani za příplatek). Abychom mohli nabídnout příznivou cenu (a šetřili životní prostředí), snažíme se, aby naše auta najezdila co nejméně kilometrů. S ohledem na to řadíme zákazníky na trasy dle dodací adresy a není možné zajistit doručení v konkrétní čas dle přání klienta.

Vím, že v určitý den nebudu v obvyklou dobu doma, můžu změnit dobu závozu?

Dejte dopředu vědět vašemu rozvozci. Pokud to bude možné, upraví svoji trasu na daný den, aby mohl dovézt jídlo v jiný čas (dříve, později). Možnosti doručení podléhají aktuálním možnostem řidiče (počet zastávek na trase, aktuální dopravní situace, možnost vrátit se do místa v jiný čas atd.)

Potřebuji zrušit již objednané a zaplacené dny, je to možné?

Ano, samozřejmě – dejte nám vědět, které dny potřebujete odhlásit. Již zaplacené dny vám kompenzujeme dodávkou jídel na jiné dny, dle vašeho přání. Respektujte prosím nutnost dát nám změnu vědět 3 pracovní dny dopředu, později již není možné objednávku na daný den změnit.

Je možné vrátit použité jednorázové obaly? 

Ano, podrobnosti zde.

Zavážíte krabičky i lidem v domácí karanténě v souvislosti s COVID-19?

Ano, ale za zvýšených bezpečnostních opatřeních. Klient v karanténě musí klientský zákaznický servis o karanténě informovat, aby se zabránilo případnému přenosu infekce. Rozvozci jsou vybaveni rouškami, dezinfekcí a předávají krabičky bez osobního kontaktu tzn. předáním na kliku. Není možná platba v hotovosti ani stravenkami. Výjimky rozvozu se vztahují na oblasti, kde vláda přistoupila k uzavření celých obcí a měst. Tam ani za mimořádných bezpečnostních opatřeních nemůžeme rozvoz zrealizovat. 

Je možné využít opakovaně použitelné obaly?

Bohužel ne. Současná legislativa neumožňuje využití opakovaně použitelných obalů v pro nás realizovatelné podobě. Denně vyrábíme jídlo pro více než 3 000 klientů a není technicky možné, abychom prováděli sanitaci jídlonosičů a jejich distribuci zpět majitelům. Dozorové orgány tolerují tento systém u malých provozů a v systému, kdy si klient donese obal, do kterého se jídlo naplní. Nic z toho bohužel nejde u nás realizovat.

Naše obaly jsou plně recyklovatelné a platíme poměrně vysoké poplatky do fondu EKO-KOM, který zajišťuje recyklaci většiny obalů v ČR. Uvažovali jsme i nad možností balit do biodegradovatelných obalů. To by představovalo zdražení o 300 až 500 Kč za měsíc a pro většinu našich klientů by nebylo akceptovatelné.

Podle statistik průměrný občan ČR vyprodukuje 400 kg odpadů ročně. Pokud se stravujete s námi, misky, sáčky a dózičky vytvoří za rok odpad do 80 kg. Navíc nedochází k plýtvání s jídlem. Věříme, že v porovnání s průměrem to není tak špatné!

Vaříte na svátky?

Většinou platí, že pokud svátek vychází na začátek nebo konec týdne (pátek/pondělí) nevaříme. Pokud svátek vychází uprostřed týdne vaříme. V prosinci obvykle končíme v posledním týdnu před Štědrým dnem a začínáme druhý týden v lednu.

Pro rok 2021 nevaříme tyto dny: 2. 4., 5. 4., 5. 7., 6. 7., 24. 12., 27. 12., 28. 12., 29. 12., 30. 12., 31. 12., ostatní dny vaříme. Máte-li zájem si na svátek odhlásit jídlo, nezapomeňte to udělat 3 pracovní dny předem, děkujeme!

Jakým způsobem uplatnit případnou reklamaci?

Přes veškerou péči, kterou věnujeme přípravě i rozvozu, se může vyskytnout problém. Ozvěte se nám – pracovníci zákaznického oddělení jistě vše vyřeší k vaší spokojenosti.

Protože se reklamace uplatňují "na dálku", prosíme vás o součinnost. V případě reklamace související s kvalitou jídla nebo balení/obalů žádáme o doložení fotografie (fotografií). Upozorňujeme, že reklamace obsahu/množství (například nedodání správné kombinace jídel, poškozené obaly aj.) a kvality jídla/senzoriky, lze uplatnit nejpozději v den konzumace

Každou reklamací se zodpovědně zabýváme. V případě oprávněné reklamace se mimo kompenzace pro vás vždy snažíme určit původ chyby/problému a přijmout opatření vedoucí ke zlepšení situace.

Dotazy na způsob konzumace, doplňky atd.

Jak správně jídlo ohřívat?

Do fólie propíchněte dírky a ohřejte v mikrovlnné troubě. Potřebný čas se liší podle druhu jídla a velikosti porce. Pro rovnoměrné prohřátí jídla doporučujeme použít střední výkon (600-700 W) a delší čas. Při otevírání fólie buďte opatrní, v krabičce může zůstat po ohřevu pára. 

Některá jídla zapékáme ve stříbrných hliníkových miskách – i ty jsou vhodné k ohřívání v mikrovlnné troubě. Některé typy mikrovlnek vyžadují, abyste misku umístili na keramický nebo skleněný talíř, aby nedocházelo ke kontaktu s konstrukcí mikrovlnky.

Můžete rovněž jídlo ohřívat bez fólie nebo na talířku. Upozorňujeme, že takto ohřáté jídlo je více vysušené. 

Alternativní způsob ohřevu je ve vodní lázni nebo v horkovzdušné troubě. Aby nedošlo k deformaci nebo spálení plastových obalů, teplota nesmí překročit 90 °C. 

Kdy mám krabičky jíst?

Každý den ve stejnou dobu, v pravidelných rozestupech po cca 3 hodinách. Večeře nejpozději 3 hodiny před spaním. Dodržujte naše dietní desatero.

Proč nevaříte na víkend?

Dovezeme Vám jídla v neděli až čtvrtek (tj. na pondělí až pátek). Víkendy máte „volné“, dopřejte si oblíbené jídlo nebo je využijte pro setkávání u jídla s přáteli! I o víkendu je vhodné dodržet nastavený režim (5 jídel denně, dostatek tekutin).

Mohu jíst k dietě další jídla?

Pokud odebíráte celodenní program (tj. 5 jídel) a chcete zhubnout, neměli byste konzumovat další jídlo. Celodenní program pokrývá vhodný příjem energie a obvykle znamená přiměřený a zdravý váhový úbytek. V průběhu dne se můžete dojídat čerstvou zeleninou (až 400g).

Jaké mohu pít při dietě nápoje? Neobejdu se bez svojí kávy, co mám dělat?

Pijte neslazenou neperlivou vodu nebo ovocné neslazené čaje. Vhodná je i voda ochucená čerstvou pomerančovou nebo citronovou šťávou, cca 3 litry denně. Kávu zapijte vodou. Mléko do kávy je v pořádku, cukr nedoporučujeme. Nepijte alkohol, je velmi kalorický!

Musím vždy objednávat 5 jídel na den? Mohu si objednat i určité kombinace?

Můžete si objednat nejrůznější kombinace jídel. V tuto chvíli lze objednat tyto:

 • celodenní: snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře
 • dopolední: snídaně, svačina, oběd
 • odpolední: oběd, svačina, večeře
 • snídaně, oběd, večeře
 • oběd a večeře
 • oběd
 • večeře

Jsou krabičky vhodné pouze pro redukci váhy nebo je mohu jíst trvale?

Naše jídla můžete jíst trvale! Jedná se o zdravou a vyváženou stravu. S výběrem vhodného programu vám rádi pomůžeme.


Dnešní Menu

8. prosince 2021

snídaně Banánový chlebíček se sladkým žervé krémem
svačina (dopolední) Tyčinky s paprikovým dipem, ředkev
oběd Masová sekaná se sýrem, bramborová kaše
svačina (odpolední) Rajče s mini mozzarellou a zálivkou balsamico
večeře Naše penne s brokolicovou omáčkou a čedarem

Celý jídelníček pro tento týden »

Objednejte si online

Ukázka jídel

Zasílání novinek

Chcete být infomováni akcích a novinkách?
Abychom Vám mohli newsletter zasílat, potřebujeme
váš souhlas se zpracováním osobních údajů (zde
pouze e-mailová adresa). Souhlas udělíte vložením
e-mailu a kliknutím na tlačítko.
Všechny detaily i vaše práva zde.

Oblasti rozvozu jídla:

 • Jihlava
 • Karlovy Vary
 • Karviná
 • Klatovy
 • Kolín
 • Kuřim
 • Kutná Hora
 • Kroměřiž
 • Kyjov
 • Liberec
 • Litomyšl
 • Luhačovice
 • Mariánské Lázně
 • Mladá Boleslav
 • Moravská Třebová
 • Napajedla
 • Náchod
 • Nové Město nad Metují
 • Olomouc
 • Otrokovice
 • Ostrava
 • Ostrov
 • Opava
 • Pardubice
 • Plzeň
 • Polička
 • Praha
 • Prostějov
 • Přerov
 • Rohatec
 • Rožnov pod Radhoštěm
 • Rychnov nad Kněžnou
 • Rýmařov
 • Sokolov
 • Strážnice
 • Svitavy
 • Šumperk
 • Tábor
 • Tachov
 • Třebíč
 • Turnov
 • Uherské Hradiště
 • Uherský Brod
 • Valašské Meziříčí
 • Velká nad Veličkou 
 • Velké Meziříčí
 • Veselí nad Moravou
 • Vsetín
 • Zábřeh
 • Zlín

©2013 Zdravé Stravování • Všechna práva vyhrazena • Všeobecné obchodní podmínkyŘešení sporůOsobní údaje

Vytvořeno studiem Up-net Multimedia