Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

p doplnky
j mojemenu

Program krabičkové diety:DOPLŇKY

Něco dobrého navíc

Doplňky nabízí možnosti, kterými lze doplnit jídelníček vámi vybraného programu, máte-li chuť na snídani, polévky, lahodný dezert či třeba osvěžující fresh nebo smoothie. Vše jak jinak než v té nejvyšší kvalitě s vyváženým složením.

O programu Doplňky

  • doplňky pro zdraví, potěchu smyslů a zahnání mlsné chutě
  • na výběr zdravější dezert, ovocné či zeleninové smoothie, fresh, snídaně či polévky (výběr ze dvou druhů)
  • další možný zdroj vitaminů a minerálních látek z ovoce a zeleniny
  • u doplňků nelze navolit energetickou hodnotu, ani uplatnit výjimky

Výživové okénko

Nechcete-li mít problémy s hmotností a nesoustředěností, tak nepodceňujte snídani, během které organismus získá energii na celé dopoledne. Nejvhodnější je snídat do hodiny od probuzení. Dopřát si lze i více sacharidově orientovanou snídani, neboť během spánku došlo k vyčerpání glykogenových zásob.

Svačiny vám pomohou udržet výkyvy krevního cukru pod kontrolou, proto je žádoucí je ve stravovacím režimu dodržet. Jejich zařazením ovládnete chutě na sladké a nebudete mít sklony se přejídat. K svačinám si můžete dopřát klidně i polévku, která přijde vhod zejména v chladných měsících. Ideální jsou i smoothie, které vám dodají vitamíny, minerální látky a vlákninu.

Polévky dříve neodmyslitelně patřily k hlavnímu jídlu dne. Dnes tomu tak v mnohých domácnostech není, a to je škoda. Ptáte se, proč je do jídelníčku zařadit? Důvodů je hned několik. Nejen při hubnutí je žádoucí, aby nás vyvážené a zdravé jídlo dostatečně zasytilo. Polévky jsou vydatným předkrmem a zároveň jsou zdravé, pokud zrovna nepoužijete smetanu, která se však dá šikovně nahradit či úplně vynechat. Pokud holdujete polévkám a vašim cílem je zhubnout, polévka vám pomůže nastartovat trávení a předejít přejídání. Navíc vás i zahřeje.

Zelenina rozhodně patří do každého jídelníčku zdravého jedince. Doporučená denní dávka ovoce a zeleniny je okolo 400-500 gramů, a to v poměru 2:1 ve prospěch zeleniny. O tom, že je zelenina pro naše tělo prospěšná, ví asi každý. Pro náš organismus je cenným zdrojem řady vitaminů, minerálních látek a vlákniny. Saláty, ať už zeleninové či ty, které mají v základu obiloviny či luštěniny, mohou zastoupit oběd a díky vyváženosti živin budou dobrým pomocníkem pro zahnání chutí či hladu. Smoothie představují jinou formu, jak si cennou zeleninu a ovoce dopřát a vychutnat.

Máte-li rádi sladké, stačí vědět, jak zdravější dezert připravit. Důležité je vědět, že slazení jako takové není zdravé, a proto byste měli hledat cesty, jak ho bez ohledu na druh sladidla omezit. U sladidel se vyplatí hledat přidané výživové benefity. U medu to může být vysoká biologická hodnota, zejména obsah vitaminů B a C, dále minerálních a baktericidní látek, navíc je lehce stravitelný. Skořice (i tou se dá sladit) má zase schopnost snížit vliv cukru na hladinu nebo glukózy v krvi. Ze sirupů stojí za vyzdvihnutí čekankový sirup, jehož základem je inulin, což je druh vlákniny a má méně než 5 % cukrů. To vše při stejné sladivosti, jakou má běžný bílý nebo třtinový cukr. Jinak i s přírodními sirupy se musí nakládat obezřetně.

 


 

5
Program Doplňky
6
Program Doplňky
8
Program Doplňky
BM Recky Kuskus Salat 02 Zdroj Foto Zdrave Stravovani Resize
Program Doplňky
DSC 7662  2 Tapioka Mandarinka Kokos Mensi Zdroj Dobre Stravovani
Program Doplňky
Recept Kamutovy Salat S Kurecim Masem Zdroj Zdrave Stravovani
Program Doplňky
Kulajda Image Ilustracni Rodinne Baleni Zdrave Stravovani
Program Doplňky
Polevka Hrasek Zdrave Stravovani Resize
Program Doplňky

 

Ceník programu DOPLŇKY


Polévka41 Kč
Polévka 241 Kč
Dezert37 Kč
Tapioka37 Kč
Smoothie barevné57 Kč
Smoothie zelené57 Kč
Fresh57 Kč
Snídaně57 Kč
  • Poplatek za dopravu činí 80 Kč / den (bez ohledu na počet objednaných jídel).
  • Ceny zahrnují DPH.
  • Na Doplňky se nevztahují věrnostní ani jiné slevy.

zobrazit kompletní ceník

Mohly by vás zaujmout také tyto programy

 

p veganp vegan

DETOX PRO

Chcete-li získat energii, tak si objednejte krátkodobý jídelníček Detox Pro, kterým výrazně odlehčíte svoji stravu a zásobíte tělo pestrobarevnou zeleninou a ovocem v podobě salátů a smoothie. Detox Pro je postaven tak, aby tělu více dával, než bral a byl organismu změnou skladby surovin prospěšný.


p bezmasap bezmasa

BEZ MASA

S vyváženým jídelníčkem programu Bez Masa se můžete stravovat dlouhodobě. Ačkoliv je bez masa, tak zajistí všechny potřebné živiny pro váš organismus, a ještě si pochutnáte.

 

Dáváme si záležet, aby vám chutnalo

Cílem našeho nutričního týmu v čele s Mgr. Kateřinou Šimkovou je připravovat speciální jídelníčky splňující specifické nároky. Vždy tak, aby úpravy v jídelníčku nepředstavovaly riziko, neměli jste hlad a jídla z kvalitních surovin vám chutnala.

 

Zjisti více o přípravě jídel a jídelníčku

 
Zdravé stravování - příprava pokrmů

Nenechte si ujít nejdůležitější
novinky o Zdravém stravování

Nebojte se, váš email rozhodně nepřehltíme.
Obvykle zasíláme dvě nejdůležitější zprávy měsíčně.

Vaše data jsou v bezpečí. Přečtěte si více o našich zásadách ochrany osobních údajů.

 

Facebook Zdravého stravováníFacebook Zdravého stravování

+420 517 070 333Po-Čt:  8:00-17:00
Pá:       8:00-16:00
Ne:       12:00-19:00 (pouze dotazy ohledně rozvozu)

info@zdravestravovani.cz


Informace o naší krabičkové dietě


Copyright ©2023 Zdravé stravování s.r.o. | Design IMPnet, realizace Reperio