Pro každý den s upraveným jídelníčkem

Pro sport

Speciální programy

Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

Pro každý den s upraveným jídelníčkem

Pro sport

Speciální programy

Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

p doplnky
j mojemenu

Program krabičkové diety:DOPLŇKY

Něco dobrého navíc

Doplňky nabízí možnosti, kterými lze doplnit jídelníček vámi vybraného programu, máte-li chuť na snídani, polévky, lahodný dezert či třeba osvěžující fresh nebo smoothie. Vše jak jinak než v té nejvyšší kvalitě s vyváženým složením.

O programu Doplňky

  • doplňky pro zdraví, potěchu smyslů a zahnání mlsné chutě
  • na výběr zdravější dezert, ovocné či zeleninové smoothie, fresh, snídaně či polévky (výběr ze dvou druhů)
  • další možný zdroj vitaminů a minerálních látek z ovoce a zeleniny
  • u doplňků nelze navolit energetickou hodnotu, ani uplatnit výjimky

Výživové okénko

Nechcete-li mít problémy s hmotností a nesoustředěností, tak nepodceňujte snídani, během které organismus získá energii na celé dopoledne. Nejvhodnější je snídat do hodiny od probuzení. Dopřát si lze i více sacharidově orientovanou snídani, neboť během spánku došlo k vyčerpání glykogenových zásob.

Svačiny vám pomohou udržet výkyvy krevního cukru pod kontrolou, proto je žádoucí je ve stravovacím režimu dodržet. Jejich zařazením ovládnete chutě na sladké a nebudete mít sklony se přejídat. K svačinám si můžete dopřát klidně i polévku, která přijde vhod zejména v chladných měsících. Ideální jsou i smoothie, které vám dodají vitamíny, minerální látky a vlákninu.

Polévky dříve neodmyslitelně patřily k hlavnímu jídlu dne. Dnes tomu tak v mnohých domácnostech není, a to je škoda. Ptáte se, proč je do jídelníčku zařadit? Důvodů je hned několik. Nejen při hubnutí je žádoucí, aby nás vyvážené a zdravé jídlo dostatečně zasytilo. Polévky jsou vydatným předkrmem a zároveň jsou zdravé, pokud zrovna nepoužijete smetanu, která se však dá šikovně nahradit či úplně vynechat. Pokud holdujete polévkám a vašim cílem je zhubnout, polévka vám pomůže nastartovat trávení a předejít přejídání. Navíc vás i zahřeje.

Zelenina rozhodně patří do každého jídelníčku zdravého jedince. Doporučená denní dávka ovoce a zeleniny je okolo 400-500 gramů, a to v poměru 2:1 ve prospěch zeleniny. O tom, že je zelenina pro naše tělo prospěšná, ví asi každý. Pro náš organismus je cenným zdrojem řady vitaminů, minerálních látek a vlákniny. Saláty, ať už zeleninové či ty, které mají v základu obiloviny či luštěniny, mohou zastoupit oběd a díky vyváženosti živin budou dobrým pomocníkem pro zahnání chutí či hladu. Smoothie představují jinou formu, jak si cennou zeleninu a ovoce dopřát a vychutnat.

Máte-li rádi sladké, stačí vědět, jak zdravější dezert připravit. Důležité je vědět, že slazení jako takové není zdravé, a proto byste měli hledat cesty, jak ho bez ohledu na druh sladidla omezit. U sladidel se vyplatí hledat přidané výživové benefity. U medu to může být vysoká biologická hodnota, zejména obsah vitaminů B a C, dále minerálních a baktericidní látek, navíc je lehce stravitelný. Skořice (i tou se dá sladit) má zase schopnost snížit vliv cukru na hladinu nebo glukózy v krvi. Ze sirupů stojí za vyzdvihnutí čekankový sirup, jehož základem je inulin, což je druh vlákniny a má méně než 5 % cukrů. To vše při stejné sladivosti, jakou má běžný bílý nebo třtinový cukr. Jinak i s přírodními sirupy se musí nakládat obezřetně.

 


 

5
Program Doplňky
6
Program Doplňky
8
Program Doplňky
BM Recky Kuskus Salat 02 Zdroj Foto Zdrave Stravovani Resize
Program Doplňky
DSC 7662  2 Tapioka Mandarinka Kokos Mensi Zdroj Dobre Stravovani
Program Doplňky
Recept Kamutovy Salat S Kurecim Masem Zdroj Zdrave Stravovani
Program Doplňky
Kulajda Image Ilustracni Rodinne Baleni Zdrave Stravovani
Program Doplňky
Polevka Hrasek Zdrave Stravovani Resize
Program Doplňky

 

2024-12-31

Ceník programu DOPLŇKY


Polévka43 Kč
Polévka 243 Kč
Zeleninová miska69 Kč
Dezert39 Kč
Tapioka39 Kč
Smoothie barevné59 Kč
Smoothie zelené59 Kč
Fresh59 Kč
Snídaně69 Kč
  • Poplatek za dopravu činí od 1. 5. 2023 99 Kč / den (bez ohledu na počet objednaných jídel), do 1. 5. 2023 90 Kč/den.
  • Ceny zahrnují DPH.
  • Na Doplňky se nevztahují věrnostní ani jiné slevy.

zobrazit kompletní ceník

Mohly by vás zaujmout také tyto programy

 

p veganp vegan

DETOX PRO

Chcete-li získat energii, tak si objednejte krátkodobý jídelníček Detox Pro, kterým výrazně odlehčíte svoji stravu a zásobíte tělo pestrobarevnou zeleninou a ovocem v podobě salátů a smoothie. Detox Pro je postaven tak, aby tělu více dával, než bral a byl organismu změnou skladby surovin prospěšný.


p bezmasap bezmasa

BEZ MASA

S vyváženým jídelníčkem programu Bez Masa se můžete stravovat dlouhodobě. Ačkoliv je bez masa, tak zajistí všechny potřebné živiny pro váš organismus, a ještě si pochutnáte.

 

Dáváme si záležet, aby vám chutnalo

Cílem našeho nutričního týmu v čele s Mgr. Kateřinou Šimkovou je připravovat speciální jídelníčky splňující specifické nároky. Vždy tak, aby úpravy v jídelníčku nepředstavovaly riziko, neměli jste hlad a jídla z kvalitních surovin vám chutnala.

 

Zjisti více o přípravě jídel a jídelníčku

 
Zdravé stravování - příprava pokrmů

Nenechte si ujít nejdůležitější
novinky o Zdravém stravování

Nebojte se, váš email rozhodně nepřehltíme.
Obvykle zasíláme dvě nejdůležitější zprávy měsíčně.

Vaše data jsou v bezpečí. Přečtěte si více o našich zásadách ochrany osobních údajů.

 

Facebook Zdravého stravováníFacebook Zdravého stravování

+420 517 070 333Po-Čt:  8:00-17:00
Pá:       8:00-16:00
Ne:       12:00-19:00 (pouze dotazy ohledně rozvozu)

info@zdravestravovani.cz


Informace o naší krabičkové dietě


Copyright ©2024 Zdravé stravování s.r.o. | Design IMPnet, realizace Reperio