Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

Recyklace obalů

V případě zájmu vás může v pravidelných intervalech navštěvovat náš řidič nejenom s plnou taškou dobrot, ale také odebírající krabičky prázdné.

Ty odveze k recyklaci, kde se z misek vyrobí plastový regranulát, který je určený pro průmyslovou výrobu. Nemusíte se tedy obávat o osud vašeho-našeho plastového odpadu, neskončí ve spalovně, ale přesně tam, kde má.

 
Zdravé stravování - příprava pokrmů

Podmínky zpětného odběru obalů

  • Cena služby je 25 Kč (1 EUR) za týden (bez ohledu na počet odebraných dnů a porcí jídla v daném týdnu). Službu si můžete objednat společně s objednávkou nebo prodloužením krabiček. V případě přesunu dnů objednávky nebo storna je poplatek nevratný.
  • První den objednávky vám společně s jídlem doručíme kompostovatelné igelitové pytle (po použití je kompostujeme ve vhodných podmínkách). Pytle jsou nezbytné z hygienických důvodů – nesmíme vozit použité obaly společně s jídlem pro zákazníky.
  •  s vrácenými obaly. V současné době bohužel není možné den svozu změnit.
  • Krabičky musí být umyté (z hygienických důvodů a z důvodu výroby kvalitního regranulátu). Řidič převezme pouze námi dodané obaly. Svážíme plastové misky (neodebíráme igelitové žluté tašky a krycí folie).
  • Službu není momentálně možné objednat na Slovensku a na odběrná místa, pouze při závozu v České republice na adresu.

Víte o tom, že jste ZERO FOOD WASTE? Gratulujeme!

Co to znamená? Pokud odebíráte a poctivě konzumujete naše celodenní menu, nevytváříte žádný potravinový odpad (nekazíte-li si to o víkendu). Plýtvání potravinami je momentálně nejvýznamnějším problémem, třeba v Evropě připadá na jednoho člověka zhruba 100 kg vyhozených potravin za rok. Snížit toto plýtvání je nyní úkolem všech domácností, ovšem vy už máte splněno, máte nulový potravinový odpad – ZERO FOOD WASTE.

Je možné využít opakovaně použitelné obaly?

Bohužel ne. Denně vaříme jídlo pro více jak 4500 klientů a není technicky možné, abychom prováděli sanitaci jídlonosičů a jejich distribuci zpět majitelům. Dozorové orgány tolerují tento systém u malých provozů za podmínky, že klient donese obal, do kterého se hned jídlo naplní.

Nabízíte balení do biodegradovatelných obalů?

Na základě zkušeností v reálném provozu jsme dočasně pozastavili balení do těchto obalů, protože se ukázaly v každodenním použití určité nevýhody.

Na řešení vhodné náhrady pracujeme a zatím zůstává v nabídce možnost zpětného odběru na recyklaci běžných plastových krabiček

 

Nenechte si ujít nejdůležitější
novinky o Zdravém stravování

Nebojte se, váš email rozhodně nepřehltíme.
Obvykle zasíláme dvě nejdůležitější zprávy měsíčně.

Vaše data jsou v bezpečí. Přečtěte si více o našich zásadách ochrany osobních údajů.

 

Facebook Zdravého stravováníFacebook Zdravého stravování

+420 517 070 333Po-Čt:  8:00-17:00
Pá:       8:00-16:00
Ne:       12:00-19:00 (pouze dotazy ohledně rozvozu)

info@zdravestravovani.cz


Informace o naší krabičkové dietě


Copyright ©2023 Zdravé stravování s.r.o. | Design IMPnet, realizace Reperio