Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

Jaký vybrat program?

Přiobjednejte si

Lifestyle

O zdravém a chutném jídle.

Blog zdravého stravování je skvělým zdrojem informací o tom, jak se stravovat zdravě a vyváženě, aby se podpořilo zdraví a vitalita. Najdete zde recepty, tipy na přípravu chutného a zdravého jídla, proměny našich klientů a cvičící tipy od Andy.

Zjistit více

 
ak jídelníčkem podpořit plodnost

Úspěšnost početí lze zvýšit vhodným jídelníčkem, a to jak u ženy, tak muže. Nutriční specialistka Mgr. Kateřina Šimková provádí specifiky jídelníčku, když se snažíte o dítě.

Recepty pro dobrou náladu i zahřátí

Pořád dokola zdůrazňovaná informace, že je žádoucí dostat na talíř pestrost potravin, se zdá být už ohraná. Nicméně má své opodstatnění. Různě barevné ovoce a zelenina oplývají jinou skladbou vitaminů, minerálních látek a zejména fytochemikálií.

Co můžeme udělat pro svá játra

Chcete-li pomoci orgánům, které v organismu zajišťují samočištění, tak byste neměli opomenout játra a přispět k jejich nezatěžování. Dověďte se, jakým skupinám potravin se vyhnout a proč.

Keto dieta v krabičkách Zdravého stravovaní

Ketogenní dieta nebo i zkráceně ketodieta se aktuálně drží na žebříčku popularity diet. Oblíbenosti jednoznačně nahrává rychlý úbytek hmotnosti, ke kterému dochází díky čerpání energie z uložených tukových zásob a odvodnění. Málokdo k ní však přistupuje jako ke krátkodobé dietě a uvědomuje si důležitost odborného dozoru. Dietu nemůže držet každý, protože může být pro vybrané skupiny osob zcela nevhodná.

Zaostřeno na redukční jídelníček: energetický deficit

Jídelníček, který je sestaven za účelem zhubnutí, se nazývá jednoduše redukční jídelníček. Řešíme-li to, jak zhubnout a stojíme-li o to, aby redukce byla úspěšná a trvalá, tak bychom měli vědět, kolik energie potřebujeme přijmout a vydat.

Jak rychle zhubnout a zároveň si neublížit a hmotnost si udržet?

Nový rok je spjat s předsevzetími a nejčastější z nich se týká hmotnosti, respektive toho, jak co nejrychleji zhubnout. Existuje mnoho diet, ale měli bychom volit takové, které v protiváze rychlého hubnutí poskytnou tři zásadní benefity: neohrozíme své zdraví, zhubneme udržitelně a budeme jíst chutně a s radostí.

Svatba Soni s Michalem na pražském půlmaratonu.

Jsou známí jako Running2 – manželé Soňa a Michal Hrabcovi, kteří žijí běháním a milují ho. Poznali se u něho, měli běžeckou svatbu a kromě toho, že píšou úspěšný běžecký blog, vedou běžecké výběhy, jsou novináři, tak jsou také velkými propagátory běhu a aktivního životního stylu. Proto jsme je vyzpovídali:

Zatočte s celulitidou: jídlem, sportem i péčí

Celulitida. Věčné téma, věčný boj. Říkáte si: „Co jsem komu udělala, že se ta pomerančová paráda usadila zrovna na mých stehnech?“. Celulitida trápí opravdu velkou spoustu žen – ty s plnějšími tvary, ale i hubené, starší, ale i mladé. Navíc pozor, zhruba 10 % případů se týká také mužů, jen u nich není celulitida tolik viditelná. Co za celulitidou stojí? Je toho víc. Dá se nějak zredukovat? Dá. A my vám rádi poradíme jak.

Co je ta celulitida zač?

Celulitida, přezdívaná jako pomerančová kůže, se vyznačuje menšími i většími ďolíčky a hrbolky, které se nejčastěji vyskytují na stehnech, lýtkách, hýždích, bocích, břiše i pažích. Ano, všude tam, kde se rád ukládá tuk. Čím to? Vinu bychom mohli hodit na ženské pohlavní hormony estrogeny, které mají negativní vliv na podkožní kolagenové vazivo. „To v období hormonální nerovnováhy např. v období puberty, těhotenství, po porodu či během klimakteria slábne a změkčuje se, čímž dostávají šanci právě tukové buňky. Ty se mezi vazivem zvětšují, snižují průtok lymfy i krve a derou se na povrch, a to právě vede ke vzniku nevzhledné hrbolaté kůže,“ říká Kateřina Šimková ze Zdravého stravování. Pozor hodně lidí vnímá celulitidu výhradně jako estetický problém, ale její zhoršování může mít souvislost s žilní nedostatečností nebo se vznikem varixů neboli vystouplých křečových žil.

Za celulitidu nemohou jen hormony

Ne všechno ale můžeme svádět na hormony. Příčin vzniku téhle pomerančové nestvůry je hned několik, a ne všechny jsou zcela jasné. Některé jsou dány genetickou predispozicí či hormony, jiné jsou způsobeny nezdravým životním stylem. Tady máme dobrou zprávu – tyto příčiny dokážete ovlivnit, a celulitidu potlačit. Vysaďte hormonální antikoncepci a omezte kouření. Nadměrné slunění bez ochranných prostředků či častá návštěva solárií tvorbě kolagenu, který hraje důležitou roli v potlačení celulitidy, nám také neprospívá. Ačkoliv to není v dnešní hektické době jednoduché, snažte se vyhýbat stresu, nenoste těsné oblečení nebo to co škrtí, pravidelně se hýbejte. Pohybovou aktivitou můžete zlepšit poměr svalové hmoty a tuku a zajistíte zdravé hubnutí. Pevnost pokožky a její vitalitu můžete podpořit ještě speciální tělovou kosmetikou nebo kosmetickými procedurami, kterým se budeme věnovat později.

Jak tedy s celulitidou zatočit, jak zhubnout stehna a jiné problematické partie?

Zdravá výživa je pro boj s celulitidou zcela zásadní. „Doporučuji jednoznačně omezit konzumaci živočišných tuků, jednoduchých cukrů a konzervantů. To vše ve vyšším množství může za ukládání tuků v problémových partiích nebo vznik metabolických poruch, které výskyt celulitidy podporují. Nadměrné solení a požívání alkoholu, stejně tak nedostatečný pitný režim vedou k zadržování vody. Dostatek tekutin má přitom vliv na elasticitu pokožky a lymfatický systém. Deficit tekutin vede k zadržování vody, a tedy i toxinů v organismu. Vodu můžeme organismu dopřát i ovocem a zeleninou s vysokým obsahem vody. Zdravý jídelníček by měl využívat potraviny, které jsou přímo zdrojem kolagenu či jsou nositelem živin pro kolagenové vlákno. Patří k nim vejce, maso, mléčné výrobky, vejce, vývary, ořechy, semena, ale i tučné ryby nebo aspik. Zmíněný kolagen stojí za elasticitou a pevností pokožky a přispívá k tomu, aby nepěkné tukové hrudky vystupovaly na povrch. Ideální je ve stravě myslet i na příjem vitamínu C. Ten totiž napomáhá produkci kolagenu a aktivně se podílí na kolagenové syntéze. Stárnutím o kolagen přicházíme, a proto je žádoucí doplňovat kolagen vhodnou stravou,“ říká Mgr. Kateřina Šimková, nutriční specialistka Zdravého stravování.

Diety a celulitida

Pokud si myslíte, že s přebytečnými kily automaticky zmizí i pomerančová kůže, musíme vás zklamat. Tato úměra bohužel nefunguje. Jak už jsme psali, celulitida postihuje také hubené ženy. Navíc je tu další háček: „Ráda bych ženy varovala před radikálním hubnutím. Dietami, kdy snížíte množství sacharidů, vyčerpáte zásoby glykogenu, a tělo si začne brát energii z bílkovin uložených ve svalech. Navíc, jakmile sacharidy opět zařadíte, organismus si glykogen doplní a hmotnost je zpět a svalovou hmotu tím už nezískáte. Na druhou stranu musím říct, že nevhodný je také nadměrný příjem sacharidů. Ty přebytečné se totiž metabolizují na tuky, které se rády ukládají v podkoží. Pokud si nejste jisté, jak nastavit vyvážený jídelníček ve vztahu k vašemu energetickému výdeji, s důvěrou vyzkoušejte pestrou a nutričně vyváženou stravu v podobě krabičkové diety Zdravého stravování. Náš vysokoškolsky vzdělaný tým nutričních poradců odborně poradí s optimálním výběrem,“ dodává Mgr. Kateřina Šimková.

Boj na všech frontách aneb vyzkoušejte i anticelulitidní procedury

Domácí i profesionální péče může být dalším efektivním pomocníkem proti celulitidě. Jaké procedury jsou na pomerančovou kůži nejlepší? Tak třeba lymfodrenáže, speciální zábaly a masáže, domácí suché kartáčování, pára a suchá sauna, otužování i velmi oblíbená přístrojová péče. „Nelze říct, který přístroj je na celulitidu nejlepší. My máme dobré výsledky s kombinací několika procedur. Osvědčená je třeba endomasáž, tedy vakuová mechanická masáž obohacená o radiofrekvenční a infračervené vlny v kombinaci s drenážním válcem roll shaper. Obě metody stimulují lymfu a spalování tuků, endomasáž navíc pomáhá odstranit vodu z mezibuněčného prostoru a odvést ji spolu s toxiny z těla ven. Ve výsledku dochází k vyhlazení pokožky a obnovení její pružnosti. Roll shaper stojí za prokrvením pokožky a jejím lepším vyživením. Jedná se o velký rotující válec s různými výčnělky, který masíruje problémové partie. Trenažér je navíc vybaven infračerveným světlem, které prohřívá pokožku a stimuluje metabolismus,“ vysvětluje Victoriya Fedorova, majitelka Studia Figura v pražském Karlíně, který na jednom místě poskytuje cvičící zónu, relaxační zónu, přístrojovou kosmetologii včetně vlastní řady přírodní kosmetiky.

Image by valuavitaly on Freepik

alkohol silvestr

Drželi jste životosprávu na uzdě přes vánoční svátky? To je dobře, jen tak vydržte do konce roku a nespusťte se na Silvestra. To by byla věčná škoda. Přinášíme pár rad, jak přežít závěr roku bez úhony a kocoviny.  

Těhotenství patří pro většinu žen k nejkrásnějšímu období jejich života, avšak nese s sebou logické navýšení hmotnosti, se kterým následně maminky po porodu často bojují. Bohužel jen málokterá žena se po porodu dostane bez problémů na svou původní váhu. Nepatříte-li mezi tyto šťastné ženy a tápete, jak zhubnout po porodu, přinášíme vám pár rad, se kterými půjdou kila zdravě a zvesela dolů.

Nenechte si ujít nejdůležitější
novinky o Zdravém stravování

Nebojte se, váš email rozhodně nepřehltíme.
Obvykle zasíláme dvě nejdůležitější zprávy měsíčně.

Vaše data jsou v bezpečí. Přečtěte si více o našich zásadách ochrany osobních údajů.

 

Facebook Zdravého stravováníFacebook Zdravého stravování

+420 517 070 333Po-Čt:  8:00-17:00
Pá:       8:00-16:00
Ne:       12:00-19:00 (pouze dotazy ohledně rozvozu)

info@zdravestravovani.cz


Informace o naší krabičkové dietě


Copyright ©2023 Zdravé stravování s.r.o. | Design IMPnet, realizace Reperio